logo-mini
Panoramy, STREET VIEW i wirtualne wycieczki

Panoramy, STREET VIEW i wirtualne wycieczki

Google Street ViewRekomendacja

Posiadam status Rekomendowanego Fotografa Google.

svtrusted-pl

Oznacza to, że świadczymy usługi najwyższej jakości, co zostało potwierdzone przez Google. Decydując się na skorzystanie z moich usług otrzymasz w pełni fachową obsługę i 100% satysfakcji z efektów mojej pracy.

Wirtualna wycieczki GOOGLE STREET VIEW

Jak to działa?Google Street View

Wirtualne spacery to tak na prawdę wiele zdjęć sferycznych połączonych ze sobą w odpowiedni układ tak, aby odwiedzający mógł przemieszczać się między nimi, jak gdyby osobiście był w danym miejscu.

Gdzie można zwiedzać wirtualne prezentacje?Korzyści

Bezpłatnym przechowywaniem naszych wirtualnych wycieczek oraz podstawową formą prezentacji zajmuje się Google.

googlestreetview1

Zdjęcia dołączane są do tzw. wizytówki firmy na mapie google. Do naszego lokalu można też „wejść” bezpośrednio z widoku ulicy, z klasycznie rozumianego street view (uwaga! nie każdy fotograf oferuje taką opcję).

Spacery street view działają oczywiście także na urządzeniach mobilnych, takich jak tablety i smartfony.

Wirtualny spacer Street View można także bardzo łatwo umieścić na swojej stronie internetowej, w całości lub fragmentach, albo nagrać i udostępniać w formie filmu.

Wykorzystanie w mediach społecznościowychFacebook

Mimo, że Facebook nie oferuje bezpośrednio funkcjonalności wirtualnych wycieczek Google (cóż, te dwie firmy nie przepadają za sobą :) ), to przy użyciu zewnętrznych narzędzi (darmowe aplikacje na facebooka) można umieścić widok Street View na swoim Fanpage.

Możemy także wykorzystać film, o którym pisałem kilka linijek wyżej, lub pojedyncze zdjęcia sferyczne, które już facebook przyjmuje i prezentuje bez problemu.

Nadal nie jesteś przekonany/a? ZobaczLICZBY

Jak stworzenie wirtualnych spacerów przekłada się na liczbę klientów?

Twoja firma oczywiście będzie postrzegana jako bardziej nowoczesna i podążająca z duchem czasów. Ale nie tylko o to przecież chodzi.

Zapraszam do zapoznania się z przedstawionymi poniżej wynikami niezależnych badań, które przeprowadzono w lipcu 2015 roku.

Pod tym linkiem można znaleźć szczegółowe badania dotyczące zachowań, preferencji i oczekiwań użytkowników dot. zakupów, rezerwacji itp.

Zachęcam także do zapoznania się z przypadkami opisanymi bezpośrednio przez Google. Opisują trzy ciekawe historie firm z różnych branż, które w bardzo prosty sposób przyciągnęły nowych klientów, dzięki zastosowaniu wirtualnych wycieczek.

Promocja restauracji

Promocja firmy produkującej karmę dla psów

Promocja sklepu z meblami i artykułami domowymi

Ile to kosztuje, jak długo to trwa?Czas i koszty

Czas potrzebny na wykonanie zdjęć jest zależny najbardziej od ich ilości. Jeśli planujemy wirtualny spacer złożony z około dwudziestu punktów (w każdym punkcie wykonane jest jedno zdjęcie sferyczne), czas potrzebny na ich wykonanie to około 2 – 2,5 godziny (zależnie od wnętrza i ustaleń dotyczących jakości). Zdjęcia wykonane w technice HDR – o rozszerzonej dynamice tonalnej – są nieco bardziej czasochłonne do wykonania. Dodatkowym aspektem wpływającym na długość sesji jest możliwość zamknięcia lokalu na czas wykonywania zdjęć, bądź wykonanie ich poza godzinami funkcjonowania. Jest to również istotne pod kątem prawnym – wizerunki osób znajdujących się na zdjęciach muszą zostać zamazane, jeśli nie mamy zgody na ich publikację.

Cena wirtualnego spaceru street view w głównej mierze zależy od ilości punktów, w których wykonujemy zdjęcia sferyczne. Każdy punkt, to jeden „przystanek” w naszym wirtualnym spacerze. Im więcej punktów tym bardziej precyzyjne odwzorowanie obiektu. Należy pamiętać, że między punktami w wirtualnych spacerach Google nie może być przeszkód takich jak ściany, meble itp.

Poniżej prezentuję cennik, z którego można obliczyć szacowany koszt pełnego spaceru Street view:


Mikro Mały
Średni Duży
ilość kroków
3-6 7-15 16-30 31-...**
cena za 1 zdjęcie 360st *
59 zł
47 zł
42 zł
39 zł

Ceny podane w tabeli są cenami netto. Oczywiście wystawiam faktury VAT.

*w przypadku zdjęć wykonywanych techniką HDR cenę za jeden punkt należy pomnożyć x 1,3.

**Dla projektów większych niż 35 cena podlega indywidualnemu ustaleniu.

Powyższy artykuł został napisany w oparciu o tekst p. Pawła Tomalki ze strony sprawnymarketing.pl/wirtualny-spacer/

Wirtualna wycieczka po Forcie Va w Poznaniu

Udostępniamy nieco rozszerzoną wersję zawierającą kilka ujęć oraz krótki opis, a w sali muzealnej możliwość obejrzenia kilku zdjęć i modelu makiety fortu w 3d! W najbliższym czasie pojawią się kolejne elementy tej wycieczki! Zapraszamy do regularnych odwiedzin i zwiedzania kolejnych fragmentów!

Fort Bonin

Panorama 360 Dziewiczej Bazy - Dziewicza Góra w gminie Czerwonak

Widok z lotu ptaka na ciekawe miejsce dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Nietypowe ujęcie labiryntu, widok na wieżę widokową, lasy, miejsce na ognisko… a to wszystko na jednym ujęciu!

dziewicza_male